امروز ۰۶ /مهر /۱۴۰۰
ارزان ترین فروشگاه قهوه ایران
شرکت بیز قهوه های گانودرما

درمان قطعی دیابت با قهوه گانودرما

قهوه موکا گانودرما

درمان قطعی دیابت با قهوه گانودرما

درمان قطعی دیابت با گانودرما، شاید عجیب باشه ولی شدنیه!

اگر شما هم مثل میلیون ها انسان دیگر از بیماری دیابت رنج میبرین این مقاله زندگی شما را متحول خواهد کرد:

دیابت بیماری شایع در عصر حاضر تبدیل شده که علم پزشکی هنوز نتوانسته درمان قطعی برای آن پیدا کند.

درمان قطعی دیابت با گانودرما
درمان قطعی دیابت با گانودرما

درمان دیابت با گانودرما

ولی می توان از طریق برخی داروها و نیز تغییراتی در سبک زندگی به راحتی این بیماری را کنترل کرد، شخصی که به دیابت مبتلا است میبایست دارای سبک زندگی سالم و دقت  و توجه لازم باشد تا بتواند این بیماری را مدیریت کند.

در این مقاله می خواهیم نوعی دارو به نام گاندروما را که این روزها توجه بیماران دیابتی را به خود جلب کرده به شما معرفی کنیم و بررسی کنیم که این آیا گانودرما می تواند نقش درمانی برای این بیماری داشته باشد و یا اینکه از ابتلا به دیابت پیشگیری کند؟ پس با ما همراه باشید:

درمان قطعی دیابت با گانودرما
درمان دیابت با گانودرما

گانودرما چه نوع گیاهی است و خواص درمانی آن برای دیابت چگونه است؟

گانودرما نوعی قارچ غیر سمی است که در مناطق گرم و مرطوب رشد می کند و منبع اصلی رشد این قارچ، در آسیا می باشد. بیش از هزاران سال است از این قارچ به عنوان دارویی در طب سنتی در کشورهای آسیای شرقی استفاده می شود، قارچ گانودرما دارای قدمت 400 ساله زیستی می باشد و بیش از 80 گونه دارد که هرکدام از آن ها خواص دارویی مخصوص به خود را دارند.

درمان قطعی دیابت با گانودرما
گانودرما چه نوع گیاهی است و خواص درمانی آن برای دیابت چگونه است؟

این قارچ دارای رنگ قرمز بوده و از خانواده قارچ های غیر سمی می باشد، گانودرما از نوع قارچ های چتری بوده و بر روی چوب و تنه درختان رشد می کند. این گیاه در دسته گیاهان خودرو و وحشی قرار دارد، ، ولی از آن جا که این گیاه این روزها جنبه درمانی – تجاری پیدا کرده است، در مزارع پرورش قارچ نیز تولید می شود.

گانودرما در درمان دیابت:

مطابق تحقیقات انجام شده این گیاه دارویی دارای تعدادی آنزیم است که باعث کم شده قند موجود در خون می شود، تحقیقات آزمایشگاهی که در این خصوص برای درمان دیابت بر روی این گیاه صورت گرفت این گونه نتیجه داد که میزان گلوکز در خون بعد از مصرف گانودرما به مدت 30 روز به نصف کاهش یافت.

حتما بخوانید: سیر سیاه دکتر بیز

خاصیت دیگری که این گیاه دارویی در درمان دیابت دارد این است که می تواند به میزان قابل توجه ای شور و نشاط و انرژی را به بدن افرادی که دچار بیماری دیابت شده اند را برگرداند زیرا همانگونه که میدانید  کاهش گلوکز و مواد قندی در بدن این بیماران، موجب ایجاد سرگیجه و خستگی های مفرط می شود که در این صورت انرژی لازم را نیز برای فعالیت های روزمره خود ندارند .

خاصیت دیگر قارچ گانودرما در درمان دیابت از بین بردن لکه های تیره ای است که بر روی پای افراد مبتلا به این بیماری ظاهر می شود.

درمان قطعی دیابت با گانودرما
درمان قطعی دیابت با گانودرما

چشیدن طعم شیرین میوه ها

شاید بهترین خاصیتی که قارچ گانودرما برای بیماران دیابتی دارد این باشد که آنها می توانند طعم شیرین میوه ها و شیرینی هایی را که دوست دارند دوباره بچشند و حس کنند.

همانگونه که گفتیم تحقیقات و مطالعات زیادی بر روی این گیاه در تاثیر آن برای بیماری دیابت انجام شده است و هم اکنون نیز در حال بررسی های بیشتری است. در این جا آزمایشی که برای پی بردن به خاصیت گانودرما بر روی یک بیماردیابتی انجام شده است را برای شما خواننده عزیز مثال خواهیم زد:

یک بیمار دیابتی که ده سال از این بیماری رنج می برد و حس لامسه در پاهای وی به شدت کاهش پیدا کرده بود و در واقع به سندرم پای دیابتی مبتلا شده بود

این بیمار در ناحیه پاشنه پا دچار زخم های بزرگی شده و این زخم ها در حال رشد بودند و هیچگونه دارویی بر آن تاثیر گذار نبود و علت عدم تاثیر داروهای درمانی این بود که رگ های خونی در آن ناحیه از پای بیمار تخریب شده بود و مانع از جریان خون می شد، پزشک معالج این بیمار برای درمان این وضعیت قارچ گاندروما را تجویز کرد و بیمار بعد از مصرف سه ماهه گاندروما علاوه بر بهبود زخم های ناحیه پاشنه، حس لامسه را نیز پای خود به دست آورده بود.

حتما بخوانید: گانودرما چه تاثیری در میل جنسی دارد؟

قهوه گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟

بیماران مبتلا به دیابت برای کنترل بیماری خود و پیشگیری از شدت آن در بدن، می بایست داروهای شیمیایی را تا سال های زیادی مصرف کنند و این داروها هرگز به صورت قطعی این بیماری را درمان نخواهند کرد.

مصرف داروهای شیمیایی به مدت طولانی در بیماران دیابتی خود موجب بروز مشکلات دیگری خواهد شد، که یکی از این مشکلات که بسیار نگران کننده نیز می باشد خطر سکته قلبی و مغزی به دلیل مسدود شدن شرائین است

قارچ گانودرما برای دیابت چه مزایایی دارد؟

همچنین مورد دیگر در مصرف طولانی مدت داروهای شیمایی دیابت این است که به دلیل اینکه در عملکرد متابولیسم بدن خلل وارد می شود باعث چاقی شده و در بسیاری از بیماران دیابتی مشاهده شده که اثرات داروهای شیمایی در آنان موجب ایجاد عارضه های کلیوی نیز شده است.

مصرف دارویی قهوه گانودرما در بیماران دیابتی موجب می شود تا حد زیادی از مشکلات که به آن اشاره شد کاسته شود. در واقع گانودرما با کنترل متابولیسم بدن اثرات جانبی داروهای شیمایی را به حد چشمگیری کاهش داده و موجب نشاط و انرژی در این بیماران خواهد شد، بیماران با مصرف این داروی گیاهی شگفت انگیز می توانند شادابی خود را به دست آورده و بدون هیچکونه حس خستگی به فعالیت های روزمره خود بپردازند.

حتما بخوانید: پرورش قارچ گانودرما

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟

در مطلب قبل به صورت مختصر توضیح دادیم که گانودرما چیست و خواص آن را برای بیماری دیابت نیز گفتیم. حال برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم ابتدا اجازه دهید بدانیم بیماری دیابت چه نوع بیماری می باشد و سپس تاثیرات گانودرما را در درمان آن مورد بررسی قرار دهیم:

تاثیر قهوه گانودرما بر دیابت به چه صورت است؟

بیماری دیابت:

دیابت نوعی بیماری می باشد که در آن بدن کنترلی بر قند خون نداشته و مقدار قندی را که چه به صورت مستقیم و چه از طریق مواد خوراکی مصرفی وارد بدن می شود را نمی تواند کنترل کرده و سایر اعضای بدن را تحث تاثیر قرار می دهد و موجب خلل در عملکرد آن ها می شود.

تاکنون درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است وداروهای شیمیایی که برای این بیماری تجویز می شود تنها نقش کنترل کنندگی این بیماری را دارند و داروهای شیمیایی که برای پیشگیری از دیابت استفاده می شوند، خود ممکن است به سایر اعضای بدن مانند کلیه،  کبد و چشم آسیب برساند.

حتما بخوانید: درمان بیماری پیسی+ خرید گانودرما

در حالت کلی اگر در نظر بگیریم که قند از طریق مواد غذایی مصرفی وارد بدن شده و بعد از تبدیل شدن به گلوکز به خون ورود پیدا خواهد کرد و چنانچه پانکراس به میزان لازم انسولین را تولید کند

مقدار این گلوکز را کنترل کرده و در نتیجه غلظت خون نیز کاهش می یابد چنانچه انسولین زیادی ترشح شود قند خون نیز کاهش یافته و اگر بالعکس کمتر از میزان لازم ترشح شود قند خون بالا خواهد رفت و در این صورت بیماری دیابت در بدن اتفاق می افتد که مشکلات زیادی را در بدن به وجود خواهد آورد

لذا برای درمان دیابت می بایست دارویی کشف شود که بتواند پانکراس را تقویت کرده و به اندازه لازم انسولین ترشح نماید و از این طریق گلوکز موجود در خون نیز تنظیم خواهد شد.

حال که تا حدودی با بیماری دیابت آشنا شدید به تاثیر قارچ گانودرما بر این بیماری خواهیم پرداخت:

تاثیر قهوه گانودرما بر دیابت:

مطابق تحقیقات انجام شده در این خصوص، ثابت شده که قارچ گانودرما نه تنها خاصیت انسولین را دارد بلکه تا حد زیادی به پانکراس نیز در تامین انسولین مورد نیاز بدن کمک خواهد کرد.

به این ترتیب انسولین تا حد زیادی در بدن بیماران دیابتی جذب خواهد شد، لذا با توجه به این تحقیقات در خصوص گانودرما، این قارچ غیر سمی نه تنها می تواند در کنترل دیابت نقش زیادی داشته باشد بلکه به جرات می توان گفت شاید راهی برای درمان آن نیز باشد.

حتما بخوانید: خواص درمانی قهوه گانودرما

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که از آن جا که گانودرما در دسته گیاهان دارویی قرار دارد به مدت زمان بیشتری برای این که بتوان تاثیرات آن را در بدن بیماران مبتلا به دیابت مشاهده کرد نیاز دارد

لذا توصیه می شود این گیاه دارویی را در کنار سایر داروهای درمانی شیمیایی مصرف کنید و در طولانی مدت برخلاف داروهای شیمیایی که اثرات زیان باری برای بدن دارند از این داروی گیاهی می توان نتایج مثبتی دریافت نمود.

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت نوع یک و دیابت نوع دو به چه صورت است؟

از نظر علم پزشکی بیماری دیابت و یا قند خون انواع مختلفی دارد که دو مورد آن به نام های دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم مواردی هستند که در افرادی دیابتی بسیار شایع تر می باشد.

که دیابت نوع اول به این دلیل به وجود می آید که بدن توانایی لازم برای تامین و تولید انسولین را ندارد و دیابت نوع دوم نیز به دلیل اینکه مقدار انسولین کافی جذب بدن نشده و تاثیرات لازم را در بدن ندارد، اتفاق می افتد.

قارچ گانودرما برای دیابت نوع اول و دیابت نوع دوم دارای تاثیرات زیادی می باشد که در ادمه تاثیر گانودرما بر این دو نوع دیابت را مورد بررسی قرار می دهیم:

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت نوع یک و دیابت نوع دو به چه صورت است؟

در دیابت نوع اول همانطور که در مطالب قبل نیز به آن اشاره شد انسولین لازم در بدن برای کاهش میزان قند خون توسط غذه پانکراس تولید نخواهد شد و زمانی که میزان قند وارد شده به خون کم شد، بیماری دیابت نوع اول به وجود خواهد آمد.

حتما بخوانید: چی بخوریم برای درمان کبد چرب؟

با مصرف قهوه گانودرما در بیماران دیابتی نوع اول، انسولین در خون جریان یافته و میزان گلوکز اضافی جذب سایر اندام های بدن می شود و به این ترتیب قند موجود در خون کاهش پیدا خواهد نمود.

و اما در دیابت نوع دوم بدن میزان انسولین مورد نیاز را تأمین می کند و قند نیز از طریق مصرف مواد غذایی وارد خون می شود، ولی سلول های بدن توانایی لازم را برای کاهش قند خون با وجودی که انسولین نیز تولید شده است، ندارند

لذا با مصرف قهوه گانودرما می توان میزان اتصال در سلول های بدن و انسولین را به میزان قابل توجهی بالا برد و مشکل در عدم توانایی سلول های بدن در بکارگیری انسولین را از بین برد و به این ترتیب میزان قند خون نیز کاهش می یابد.

خواص تاثیرگذاری گانودرما در درمان دیابت و سایر بیماری ها تا چه اندازه می تواند واقعیت داشته باشد؟

تا این بخش از مقاله دانستیم که گانودرما نقش به سزایی در تامین انسولین بدن موردنیاز بدن داشته که از طریق آن می توان بر بیماری قند خون تا حد زیادی غلبه کرد

همچنین این داروی گیاهی سلول های آسیب دیده در اثر بیماری دیابت را نیز ترمیم کرده و در درمان بسیاری از انواع زخم های به وجود آمده در اثر این بیماری در دراز مدت، تاثیر بسزایی داشته است، مصرف داروی گیاهی گانودرما در مدت 3 ماه میزان هموگلوبین را کاهش می دهد و جالب تر این که در دیابت نوع دو انسولین موجود در بدن را فعال  می کند و کاهش میزان قند خون را به انسولین خود بدن می سپارد.

حتما بخوانید: اصلاً چرا کبد چرب میشود ؟

گانودرما علاوه بر اینکه داروی موثری برای قند خون می باشد، در درمان و پیشگیری از سایر بیماری ها بسیار موثر می باشد که در ادامه به فواید کلی گانودرما در درمان این بیماری ها می پردازیم:

فواید و اثربخشی گانودرما :

فواید و اثربخشی گانودرما :

تومور های درمانی در روده بزرگ و راست روده :

مطابق تحقیقات انجام شده در این خصوص مصرف قارچ گانودرما به صورت عصاره آن و به مدت یک سال، تعداد تومورهای روده را در بیمارانی که به آدنوکارسینوم روده مبتلا شده اند تا حد چشمگیری کاهش خواهد داد.

گرفتگی رگ ها :

مصرف یکی از گونه های قارچ گانودرما، می تواند علائم گرفتگی رگ های قلبی که شامل درد در ناحیه قفسه سینه می شود و نیز تنگی نفس را به میزان زیادی کاهش دهد، را بهبود بخشد. شایان ذکر است که گانودرما علائم این بیماری را کاهش می دهد و آن را به طور قطع درمان نخواهد کرد.

هپاتیت نوع B :

با مصرف گانودرما به مدت 3 ماه می توانید تا حد زیادی ویروس هپاتیت نوع بی را در بدن خود کاهش داده و همچنین از آنجا که در این نوع بیماری عملکرد کبد ضعیف می شود، مصرف گانودرما موجب بهبود در عملکرد کبد نیزخواهد شد.

حتما بخوانید: درمان کبد چرب در 60 روز با گانودرما

کلسترول خون :

افرادی که دارای فشار خون و یا کلسترول خون بالایی هستند می توانند تا حد زیادی با مصرف عصاره گانودرما میزان آن را کاهش دهند.

کلسترول خون :

فشار خون:

اثر گانودرما در افرادی که دارای فشار خون بالایی هستند تاثیر گذار است، تحقیقات نشان داده که اگر این افراد روزانه به مدت 3 ماه عصاره این گیاه قارچی را مصرف نمایند، به میزان زیادی فشار خون بالای آنان کاهش می یابد.

(تاکید می کنیم افرادی که فشار خون بالا دارند)

حتما بخوانید: خواص درمانی بی نظیر روغن کنجد

سرطان ریه :

سرطان ریه به دلیل وجود تومور در ریه ها به وجود می آید. گانودرما تومورها را از بین نمی برد، ولی میزان سیستم ایمنی بدن را در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند به حد زیادی افزایش می دهد.

از دیگری فواید قارچ گانودرما و اثرگذاری آن بر دردهای عصبی، سیستم ایمنی، عفونت های ویروسی و… می باشد.

سایر خواص عصاره گیاهی گانودروما بر سلامت بدن شامل موراد ذیل می باشد:

 • قهوه گانودرما سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند.
 • .قارچ گانودرما ضد سرطان است.
 • .خواص قهوه قارچ گانودرما برای کنترل و درمان دیابت
 • تعادل سطح قند خون و عملکرد پانکراس
 • محافظت از پوست در برابر انقراض سلول های پوستی، بهبود بافت پوست و کاهش اثرات پیری پوست
 • کاهش سموم تجمع یافته در بدن
 • افزایش متابولیسم بدن
 • کاهش احساس خستگی
 • قهوه گانودرما حاوی انواع آنتی‌اکسیدان است که مانع از ایجاد رادیکال های مضر آزاد می‌شود.
 • کمک به کاهش انسداد عروق و رگ‌ها و کمک به عملکرد بهتر کبد
 • افزایش سطح انرژی بدن
 • بهبود عملکرد سیستم گوارش
 • تسکین دردهای سینوسی و سایر مشکلات تنفسی
 • جوانسازی بافت و سلول‌های بدن
 • تقویت سطح عملکرد تمام اندام‌های بدن
 • زیبایی بخشیدن به پوست با انرژی بخشیدن به سلول‌های پوستی
 • افزایش سطحکلسترول خوب بدن و کاهش سطح تری‌گلیسرید خون

کلیاتی در مورد رژیم غذایی دیابتی

هشدار در مصرف گانودرما

مصرف در بارداری و شیردهی:

هیچ گونه شواهد قابل اطمینانی مبنی بر بی‌خطر بودن مصرف این قارچ در بارداری و شیردهی وجود ندارد، لذا توصیه می شود اگر در دوران بارداری به دیابت بارداری مبتلا شدید، هرگز خودسرانه و بدون مشورت با پزشک این قارچ گانودرما را مصرف نکنید.

مصرف در خونریزی:

بهتر است میزان مصرف این دارو برای درمان دیابت مطابق دستور پزشک باشد زیرا مصرف مقدار زیاد این قارچ خطر خونریزی را در افراد با اختلالات خونریزی دهنده افزایش خواهد داد.

حتما بخوانید: خواص دمنوش مصفی خون (معجزه درمان کبد چرب)

فشار خون پایین:

به نظر می رسد این قارچ، قادر به کاهش فشار خون است و این نگرانی وجود دارد که ممکن است در صورت مصرف، فشار خون پایین بدتر شود و در درمان مداخله ایجاد کند. در فشار خون خیلی پایین بهتر است از مصرف آن اجتناب شود. ( که این علائم از نشانه های دیابت نوع 1 می باشد، لذا در زمان مصرف اگر دچار افت قند و یا فشار خون بودید، بهتر است گانودرما را مصرف نکنید)

ترومبوسیتوپنی (کاهش تعداد پلاکت های خون):

دوزهای بالا از این قارچ ممکن است خطر خونریزی در افراد مبتلا به ترومبوسیتوپنی را افزایش دهد.

جراحی:

دوزهای بالا از قارچ گانودرما ممکن است در بعضی افراد خطر خونریزی را در صورت استفاده قبل یا بعد از جراحی، افزایش دهد. قارچ گانودرما حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی استفاده نشود.

حتما بخوانید: قارچ گانودرما را چگونه مصرف کنیم؟

تداخل دارویی:

نبایستی گانودرما را با داروهای ضد فشار خون همزمان مصرف کرد زیرا این دو هر دو برای درمان موارد بالعکس هم استفاده می شوند و مصرف گانودرما میزان فشار خون را کاهش خواهد داد

و مصرف همزمان آن با داروهای ضد فشارخون، میزان فشار خون را بیش از حد لازم کاهش می دهد. از جمله داروهای کاهش دهنده فشار خون که نباید همزمان با گانودرما مصرف شوند عبارتند از: کاپتوپریل، انالاپریل، لوزارتان، والسارتان، دیلتیازیم، آمیلودیپین، هیدروکلروتیازید، فوروزماید و…

داروهای ضد انعقاد خون با گانودرما نبایستی همزمان مصرف شوند.زیرا مصرف بیش از اندازه و یا مصرف چند بار در روز  از قارچ گانودرما امکان دارد موجب کاهش سرعت لخته شدن خون شود. مصرف قارچ گانودرما همراه با داروهای ضد انعقادخون، خطر  کبودی و خونریزی در بیماران دیابتی را  افزایش می‌دهد.

حتما بخوانید: قیمت و خرید دمنوش های اصلی لاغری دکتر بیز

تعدادی از داروهای ضد انعقاد خون که نبایستی همزمان با قارچ گانودرما مصرف شوند عبارتند از: آسپرین، کلوپیدوگرل (پلاویکس)، دیکلوفناک، ایبوپروفن، ناپروکسن، دالتپارین، اناکساپرین، هپارین، وارفارین و…

مقدار و میزان مصرف: مقدار مناسب از قارچ گانودرما وابسته به عوامل متعددی مانند: سن، سلامتی و چندین مورد دیگر می باشد.

چگونه گانوردما را برای درمان دیابت تهیه و مصرف کنیم؟

تا این بخش از مقاله با گانودرما و نیز بیماری دیابت به خوبی آشنا شدید. حال این سوال پیش می آید که گانودرما را چگونه تهیه و مصرف کنیم؟ گانودرما به شکل مختلفی مانند پودر، قارچ خشک شده، کپسول، شامپو، صابون و قهوه در بازار موجود می باشد.

پودرهایی که از گانودرما درست شده اند و  یا حتی کپسول های گانودرما نیز که در بازار ایران موجود می باشد دارای درجه کیفی 1 و 2 هستند، ولی اکثر بیماران دیابتی گانودرما را که به صورت قهوه مصرف می کنند، زیرا قهوه به دلیل کافئینی که در آن موجود است می تواند خواص بسیاری داشته باشد که از آن به عنوان مکملی در کنار گانودرما استفاده می کنند .

حتما بخوانید: آیا تاثیر دمنوش لاغری دکتر بیز واقعیت است؟

طبقه بندی دیابت به چه صورت می باشد؟

 • دیابت نوع 1: به این نوع دیابت، دیابت وابسته به انسولین می گویند.
 • دیابت نوع 2: به این نوع دیابت غیر وابسته به انسولین نیز می گویند.
 • انواع دیگر دیابت ها به علت های مختلفی ممکن است بستگی داشته باشد. مانند: نقص ژنتيكي در عملكرد سلولهاي بتا، نقص ژنتيكي روي عمل انسولين، بيماريهاي غده مترشحه پانكراس مثل سيستيك فيبروز، داروها و شاخص هاي شيميايي مثل ايدز و يا انتقال اندامي
 • دیابت دوران بارداری
طبقه بندی دیابت به چه صورت می باشد؟

دیابت نوع یک :

دیابت نوع یک، یکی از بیماری های مزمن می باشد که زمانی اتفاق می افتد که لوزالمعده به مقدار بسیار کمی انسولین ترشح می کند و یا اینکه اصلا انسولین ترشح نخواهد کرد.

عوامل بسیاری ممکن است در پیدایش این بیماری در بدن افراد دخالت داشته باشد که از جمله آن می تواند عوامل ارثی و یا ژنتیکی و دیگری آلوده شدن بدن به نوعی ویروس باشد، دیابت نوع 1 معمولا در کودکان و نوجوانان رخ می دهد، ولی در برخی افراد ممکن است در بزرگسالی خود را نشان دهد.

حتما بخوانید: خواص عسل برای اعصاب و سلامتی روان (ترکیب های بی نظیر)

علائم و نشانه های تشخیص دیابت نوع 1 در بدن به قرار زیر است :

 • گرسنگی شدید و افزایش اشتها
 • بی حسی یا سوزن سوزن شدن در پا
 • تشنگی شدید، خشکی دهان و ادرار پی در پی
 • تاری دید
 • از دست دادن هوشیاری
 • کاهش وزن غیرعادی، خستگی و بی حالی
 • مشکلات پوستی از قبیل خشکی پوست، عفونت های قارچی و باکتریایی که بر اساس گزارشات، میزان آندر دخترها شایع تر از پسرها است.

دیابت نوع 2 :

در دیابت نوع 2 لوزالمعده میزان انسولین مورد نیاز را تامین می کند، ولی بدن قادر به استفاده از آن و ذخیره قند موجود در خون نمی باشد و گلوکز خون به جای این که به انرژی تبدیل شود به داخل خون برگشت خورده و موجب ایجاد خلل در بدن خواهد شد.


دیابت نوع 2 :

این نوع دیابت را با نام دیابت بزرگسالی و یا دیابت غیر وابسته به انسولین می شناسند که اصولا به دلیل این که بدن توانایی لازم در تولید انسولین را نداشته و یا این که به دلیل عدم توانایی در استفاده از انسولین بدن می باشد که به این حالت مقاومت در برابر انسولین گفته می شود.

حتما بخوانید: قهوه گانودرما دکر بیز برای زگیل تناسلی

علت مبتلا شدن به دیابت نوع 2 :

عوامل مختلفی می توانند در بروز دیابت نوع 2 دخالت داشته باشند که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • اضافه وزن و چاقی (بخصوص چاقی داخل شکمی)
 • عدم فعالیت بدنی
 • سن بالای 40 سال
 • رژیم غذایی نامناسب (غذای پر کالری و غیر مغذی)
 • وراثت

ولی از عوامل اصلی ابتلا به دیابت نوع 2 می توان عدم توانایی بدن در استفاده از گلوکز و تبدیل آن به انرژی را اشاره نمود و نیز افراد دارای اختلال در گلوکز ناشتا و یا خلل در ناتوانی در تحمل گلوکز، در آستانه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می باشند.

نشانه ها و علایم دیابت نوع 2 تا حد زیادی به نشانه های دیابت نوع 1 شباهت دارد ولیکن علائم اصلی آن عبارتند از:

 • بی حسی یا سوزش دست و پا
 • تشنگی و پرنوشی
 • خستگی زیاد غیر قابل توجیه
 • پُرادراری
 • عفونت مکرر لثه، پوست و مثانه
 • تاری دید
 • زودرنجی و تحریک پذیری
 • عدم بهبودی زخم ها

دیابت بیماری مزمنی می باشد که می تواند روند آن در بدن به آرامی پیش برود و هیچگونه علائم و نشانه ای نیز ممکن است از خود نشان ندهد.

شما در حال مطالعه مقاله درمان دیابت با گانودرما هستید

چه کسانی در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 هستند؟

عواملی که خطر ابتلا به این نوع بیماری را افزایش می دهد عبارتند از: چاقی، کلسترول بالا، فشارخون بالا  و عدم تحرک بدنی.

همچنین مطابق تحقیقات انجام شده در این خصوص، افزایش سن نیز می تواند یکی از عوامل ابتلا به دیابت باشد به همین دلیل این نوع بیماری را بیماری دیابت بزرگسال نیز نامگذاری کرده اند. مطابق مطالب گفته شده افراد چاق بالای 40 سال در معرض ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 قرار دارند.

برخی از متخصصان نیز بر این باورند که زنان بارداری که به دیابت بارداری مبتلا می شوند بعدها ممکن است در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار گیرند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برند ها:
لیست علاقه مندی ها 0